40. Vaislas buļļu izsole Vācijā

Š.g. 15. un 16. februārī Vācijas pilsētā Verdenā notika 40-tā vaislas buļlu izsole, ko organizēja lauksaimnieku organizācija MASTERRIND. Pasākums tika plaši apmeklēts, jo tas bija īpašs ar apaļo jubileju. Izsoli apmeklēja visi audzētāji un viesi no Vācijas, kā arī viesi no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Kanādas, Āfrikas u.c.valstīm.

Arī mēs izmantojām šo lielisko iespēju apmeklēt izsoli. Izsoles pirmajā dienā notika vaislas buļļu vērtēšana un labāko apbalvošana. Vakarā pēc vērtēšanas tika pasniegtas tradicionālās vakariņas izsoles arēnā un pēc tam norisinājās apbalvoto un augstvērtīgo telīšu izsole. Arī saimniecība KOLUMBI iegādājās izcilu, apbalvotu tīršķirnes Limuzīnas franču līnijas grūsnu teli.

Izsoles otrās dienas sākumā notika jauno audzētāju parāde, kurā jaunie zemnieki izrādīja savus izcilos un trenētos gaļas liellopus. Tālāk visas dienas garumā norisinājās vaislas buļļu izsole. Tika izsolīti 162 vaislas buļļi no tiem 46 Šarolē vaislas buļļi, 53 Limuzīnas buļļi, 34 Angus buļli un pārējie Blondie akvitāņi, Simentāles, Gallovejas un Herefordas buļli.  Vidējā cena kopumā par vaislas bulli 3,183.00 EUR.

Vissaktīvāk un ātrāk nosolīja Šarolē vaislas buļlus, dārgākais no tiem bija 6,500 EUR apbalvotais rezerves čempiona bullis, tā īpašnieks ir viens no TOP labākajiem Vācijas Šarolē audzētājiem Rainer Moormann. No Limuzīnas vaislas buļļiem vissdārgāk tika nosolīts īpašnieka Gernot Lingens vaislas bullis par 7,500.00 EUR no Tvistingenas. Kopumā šīs divas pavadītās dienas MASTERRIND rīkotajā izsolē ir pieredzei bagāts, izglītojošs pasākums, kurā vienkopus ir iespējams redzēt tik kvalitatīvus un izcilus vaislas buļļus.

Paldies MASTERRIND par šo iespēju pabūt pašā svarīgākajā gada pasākumā gaļas lopkopībā. /Dace Meldere/