Par Simentāles

Simentāles šķirnei raksturīgas labas mātes īpašības, tās ir pienīgas, spēcīgi kauli, kas pagarina liellopu ilgmūžību. Izcils temperaments, vieglas dzemdības.  Simentāles šķirnes liellopiem raksturīga maiga un marmorēta gaļa, pie atbilstošas ēdināšanas un turēšanas apstākļiem. 

Saimniecībā tiek izkopta Zviedrijas un Vācijas ģenētika, ir ap 8 neradniecīgām līnijām un mākslīgi tiek iesēklotas ap 8% SI zīdītājgovis.

Vidējais dzimšanas svars telēm 39-41, buļļiem 44 kg, atšķiršanas svars telēm 340, buļļiem 370 kg. Gada svars telēm ap 470kg un buļļiem ap 650 kg. Apmatojums no gaiši brūni balta līdz ļoti tumši brūni baltam, toli.

Simentāles saimniecībā tiek pastiprināti brāķētas, jo pievēršam lielu uzmanību tesmeņa kvalitātei to pienīguma dēļ, lai jaunie saimnieki būtu apmierināti ar mūsu iegādātām SI telēm ilgtermiņā. Pēc saimniecības pieredzes Simentāles šķirnes gaļas liellopi ir visekonomiskākie, jo īsā laikā sasniedz briedumu un barojumu.

Vidējais atnešanās vecums 1 laktācijā 26.6 mēn. Vidējais starpatnešanās periods 348 dienas un vidējā dzīvmasa pēc 1 laktācijas 750 kg.