Gaļas liellopu audzētāji tiekas Kuldīgā

6.oktobrī Kuldīgas Mārtiņzālē tikās gaļas liellopu audzētāji un šīs nozares interesenti, lai piedalītos 10.fermu dienā, kura tika rīkota zālēdāju projekta ietvaros, sadarbībā ar SIA „Lāses AM” gaļas liellopu novietni „Kolumbi”. Novietnē tika veikts izmēģinājums „Gaļas šķirnes vaislinieku pēcnācēju kvalitātes salīdzinājums.” Interesi bija ļoti liela, jo zāle bija teju pilna ar cilvēkiem.

Fermu dienas pirmā daļa notika Mārtiņzālē, bet otra daļa, Kuldīgas novada, Rumbas pagasta gaļas liellopu novietnē „Kolumbi”. Ievadā prezentāciju vadīja LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa, kura stāstīja par Zviedrijas Šarolē šķirnes audzināšanas mērķiem, uzraudzību un reģistrāciju, kvalitātes norādēm-veidojot intensīvo šķirņu tīršķirnes ganāmpulkā un aktualitātēm.

Par izmēģinājumā iegūtajiem rezultātiem, to analīzi un vērtējumu informēja LLU Lauksaimniecības fakultātes prof. Daina Jonkus. Veterināro pusi pārstāvēja Kuldīgas veterinārārsts Olārs Obodņikovs, kurš pieskārās tādām tēmām kā, iemesli, kādēļ mirst teļi, agrīnās mirstības riska faktori, dzemdību tuvošanās pazīmes, infekcijas u.c.

Šādas fermu dienas LLKC rīko katru gadu, dažādās Latvijas novada gaļas liellopu audzētāju saimniecībās. Jāpiebilst, ka pasākums notiek Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Ilgtspējīgas lauksaimniecības ražošanas pilotprojektu īstenošana” ietvaros un ir bez maksas.